Kupić rower treningowy – e-shop

Przewodnik wyboru
roweru treningowego


Rower treningowy  >  Układ hamulcowy i inne ważne parametry uwzględniane przy wyborze roweru treningowego

Układ hamulcowy i inne ważne parametry uwzględniane przy wyborze roweru treningowego

Układ hamulcowy jest jednym z głównych parametrów roweru. Występują zwykle magnetyczne, które zapewniają płynną i cichą pracę maszyny i są wystarczające w użytku domowym. 

Nieco bardziej wydajny jest indukcyjny (magnetyczny) układ hamulcowy.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze roweru treningowego:

  • Rama – ma szczególne znaczenie w kwestii wagi i wzrostu użytkowanika, ponadto warto zwrócić uwagę na design i ergonomie. Maksymalna nośność roweru treningowego powinna być  nieco wyższa od masy osoby na niej ćwiczącej.
  • Koło zamachowe - od 4 do 10 kg. Prawidłowa waga jest ważna w kwestii  jakości i intensywności treningu. Cięższe koła zapewniają bardziej płynną pracę, a tym samym bardziej efektywny trening.
  • Centralne Koło obciążenia – odpowiada za intensywność treningu. Płynną i cichą pracę gwarantują łóżyska mechaniczne.
  • Siedzenie – preferujemy  wyprofilowane siedzisko  z żelem (nie prawdą jest, że im większe siedzisko tym bardziej komfortowy trening). Ważna jest przede wszystkim możliwość regulacji wysokości siedziska na rowerze.
  • Kierownica - regulowana w standardzie. Prawidłowe ustawienie kierownicy jest konieczne dla skutecznego i komfortowego treningu.
  • Pedały – normą są balansujące (wyważone) pedały z regulowanym paskiem dla bezpiecznego i skutecznego treningu.
  • Komputery – czujnik tętna. Komputer jest prosty w obsłudze, a na chwilę obecną komputer jest w wyposażeniu każdego rowerka. Mierzy prędkość i czas ćwiczenia. Profesjonalne modele posiadają funkcje takie jak pomiar tętna, spalone kalorie, nastawienie profilu trasy i inne.

Należy również zwrócić uwagę czy posiada kółka transportowe i czy ma możliwość regulacji w celu wypoziomowania nierówności w podłodze.

Profesjonalne maszyny pozwalają podłączyć pas piersiowy i dostosować ćwiczenia do tętna. Istnieje również możliwość pomiaru tkanki tłuszczowej, badanie kondycji fizycznej, w czym pomagają czujniki wbudowane w uchwytach.

Ważną kwestią jest gwarancja, serwis i możliwość kupna części zamiennych. Najlepiej przejrzeć opinie o sprzedawcy w interenecie.

 

Polecane strony

Opublikowany: 22. 7. 2016


Polecamy rowery treningowe


Inne nowosci

nowosci